Kas nepieciešams, uzsākot biznesu? Vai – kas nepieciešams, lai sāktu biznesu? Droši vien galvenais ir vēlme nopelnīt. Motivācija piešķir mērķim vēl lielāku svaru: nopelnīt, lai apgādātu ģimeni, lai izveidotu pasaulē labāko uzņēmumu, kurš ražos pasaulē labākos produktus vai sniegs vislabākos pakalpojumus. Īpašības vārda „labākais” vietā var ievietot arī „lielākais”, „plašākais”, „vislabāk pelnošais”, bet pasaule iesākumā var būt arī sava pilsēta vai pagasts. Galvenais ir paturēt šo mērķi prātā, lai kādus attīstības tempus pieņemtu uzņēmums.

Ir dzirdētas arī pavisam citas motivācijas, populārākā starp tām – neinteresants līdzšinējais darbs. Ja cilvēkam ir personīga interese, tā visbiežāk ir labākais palīgs jebkura jauna pasākuma veikšanā. Un – kāds gan varētu būt vēl labāks mērķis par savas ikdienas uzlabošanu? Neinteresants, nomācošs, monotons darbs nevienu neiedvesmo – ne darītāju, ne to, kura labā darbs tiek veikts. Līdz ar to izraušanās no ierastās vides, spēja uzsākt ko jaunu vienmēr būs saistīta ar veiksmīgu startu, kas sniegs iedvesmojošu perspektīvu.

Nevajag nobīties arī no grūtībām biznesa sākumposmā. Ir cilvēki, kuri uzskata, ka ar pūlēm un sviedriem nākuši augļi ir noturīgāki, balstoties uz teicienu „kas viegli nāk, tas viegli iet”. Darbs ir jāizmanto jebkurā gadījumā. Vai tas viegli, vai grūti veiksies, ir atkarīgs tikai no strādātāja attieksmes pret darāmo.

Ar ko sākt uzsākot biznesu?

Īpaši, ja darbību iecerēts attīstīt mazpilsētā, kur viens otru pazīst, darbošanos var uzsākt arī pirms oficiālas firmas atvēršanas. Daudzi biznesa veidi prasa pavisam nelielu sākotnējo materiālo ieguldījumu. Katram ir kāds talants vai radoša spēja, kas var kļūt par neliela biznesa pamatu, kas zina – varbūt izvēršoties plašā uzņēmumu tīklā. Sastādot sarakstu ar tām īpašībām, kas varētu palīdzēt biznesa dibināšanā, tiek radītas pirmās idejas.

Rakstīšanas talantu var pielietot, uzsākot ierakstus interneta blogā par kādu labi zināmu un interesējošu tēmu. Kāda portāla vai izdevniecības redaktoram, iespējams, radīsies interese, un rakstniekam tiks piedāvāts darbu izdot drukas formātā. Laba saskaņa ar bērniem var veicināt auklīšu servisa izveidi, sportiskās dotības – jogas interesentu grupas nodibināšanu, paralēli mācoties un iegūstot vajadzīgos sertifikātus. Kārtības un tīrības mīlestība var veicināt apkopēju kompānijas izveidošanu, skolotājam labs pamats privātprakses uzsākšanā ir zināšanas un diplomi pedagoģijā. Plašu popularitāti pie mums nav ieguvis suņu pavadītāju serviss, tāpēc tā pagaidām ir brīva biznesa niša. Mājas saimnieki var apsvērt viesu nama izveidi vai krodziņa atvēršanu, dārzu īpašnieki – jebkādu produktu izstrādi, kas iegūstami no dārza veltēm. Ābolu sidrs, mājas vīni, ievārījumi no ekoloģiski tīriem augļiem un ogām ir kārdinoša biznesa satvars. Pirms saimnieciskās darbības uzsākšanas Valsts ieņēmumu dienestā jānoformē darbības juridiskais statuss. Var, piemēram, reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējs, kļūstot par mikronodokļa maksātāju, kas veic nodokļu nomaksu 9% apmērā no apgrozījuma.

Uzsākot biznesu, jābūt skaidrībai ne vien, ko uzņēmums ražos, bet arī tas, kā uzņēmums vai saimnieciskā darbība veiks savu uzdevumu. Plāns, attieksme, ilgtermiņa domāšana – tas viss palīdz ceļā uz mērķi. Plašāka vēriena biznesa idejām nepieciešams pamatkapitāls. Pirms aizņemties, obligāti jāsastāda biznesa stratēģiskais plāns, kurš palīdz gan pašam topošajam biznesmenim, gan tā aizdevējiem saprast, kā bizness pelnīs, cik ieņēmumu ir plānots gūt, kādā veidā parāds tiks atmaksāts un cik ilgā laikā tas tiks segts.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.